Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 10:11

ΤΕΝΕΑΤΗΣ-ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ 1-0

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται πλέον η ομάδα μας η οποία επιβλήθηκε των Αγίων Θεοδώρων στο γήπεδο Αθικιων με 1-0. Σε ένα ματς με ένταση οι παίκτες του Τενεατη μπήκαν με δύναμη στο 1ο ημίχρονο χάνοντας ευκαιρίες καθώς έδειχναν ότι πατάνε καλύτερα στο γήπεδο. Στο 15 ο Χρήστος Κατσίκας κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους όμως το σκορ δεν άλλαξε μέχρι και την ανάπαυλα. Στο 2ο ημίχρονο το σκηνικό ίδιο με τους παίκτες των Αγίων Θεοδώρων να πιέζουν για την ισοφάριση με τον Ταμπακου να λέει όχι σε 3 περιπτώσεις και να γίνεται ο σωτήρας του Τενεατη για ακόμα ένα παιχνίδι. Στο 72 η ομάδα μας έμεινε με 10 παίκτες λόγο της αποβολής με 2η κίτρινη του Χρήστου Τσουμανη. Όμως το σκορ δεν άλλαξε μέχρι και το σφύριγμα του διαιτητή. Η ομάδα έδειξε ψυχή και πήρε τους 3 βαθμούς. Στους διακριθεντες ο Γιώργος ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ καθώς και ο Γεράσιμος Κριαρας για ακόμη μια φορά. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: ΤΕΝΕΑΤΗΣ: Ταμπάκου, Μαρινός, Μαζιώτης, Τζαναβάρας Γ., Ποτήρης, Λέκκας, Κριαράς (90’ Τζαναβάρας Ε.), Στέφης (46’ Οικονόμου), Τσουμάνης, Αντωνίου (86’ Μπαστούνης), Κατσίκας (71’ Σενης) Επόμενος αγώνας το Σάββατο εκτός με την ΠΑΣ Κόρινθο.