Τρίτη, 25 Φεβρουαρίου 2020 18:09

Τενεατης Αθικιων-Ατρόμητος Χιλιομοδιου 2-1

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Όσοι βρέθηκαν το Σάββατο στο Γήπεδο Αθικιων είχαν την τύχη να απολαύσουν ένα ματς γεμάτο ένταση, βγαλμένο από την ιστορία δύο συλλόγων για τους οποίους αυτό το παιχνίδι μόνο αδιάφορο δεν ήταν. Τι κι αν η ομάδα μας μαθηματικα δεν ανυσηχει για την παραμονή στην κατηγορία,τι κι αν ο Ατρόμητος Χιλιομοδιου έχει σχεδόν μαθηματικά στεφθεί πρωταθλητης...το παιχνίδι έγινε "αίμα και άμμος " Οι δύο ομάδες μπήκαν δίχως δισταγμό για τη νίκη,οι φίλαθλοι που είχαν κατακλύσει το γήπεδο με πανό και καπνογόνα βλεπαν κορμιά να πέφτουν. Στο 20ο λεπτό καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Στάθη Λέκκα που δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα του Χιλιομοδιου και γράφει το 1-0. 10 λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι αντιδρούν με κεφαλιά του Παινεση και φέρνουν το ματς στα ίσια. Όμως στο 42 ο Κατσικας με σουτ έξω από την περιοχή γράφει το 2-1 με τις καρδιές να σπάνε. Οι δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο πάλεψαν χωρίς να καταφέρουν να φτάσουν σε κάποιο τέρμα αφού παρα την πίεση των φιλοξενούμενων,ο ξανά διακριθεν τερματοφύλακας μας Βασίλης ΤΑΜΠΑΚΟΥ παρότι τραυματίας, με εκπληκτικές επεμβάσεις κράτησε το 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ. Το πάθος περίσσεψε στον αγωνιστικό χώρο με τους φιλάθλους να απολαμβάνουν το ματς και τους παίκτες μας να πανηγυρίζουν τη νίκη και την εδραίωση στην 6 θέση με 34 βαθμούς. Επόμενος αγώνας το Σάββατο στο Λουτράκι με τον ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Ταμπάκου, Μαρινός, Μαζιώτης, Γιάννου (90’ Ποτήρης), Οικονόμου Ε., Μπαλάφας, Λέκκας, Γκουριώτης (82’ Μπαστούνης), Αντωνίου (70’ Τζαναβάρας Ν.), Οικονόμου Π. (90’ Κιούσης), Κατσίκας