Δευτέρα, 10 Φεβρουαρίου 2020 18:22

Τενεατης-Αστέρας Δερβενιου 4-0

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)
Εμφατικη αλλά συγχρόνως και δύσκολη νίκη για την ομάδα μας η οποία κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης στον εντός έδρας αγώνα με τον Αστέρα Δερβενιου. Οι δύο ομάδες μπήκαν στο παιχνίδι χλιαρά και το 0-0 του ημιχρόνου,με δύο φάσεις των φιλοξενούμενων και ένα δοκάρι από το Στάθη Λέκκα έδειχνε να είναι και το πιο πιθανό αποτέλεσμα για την ανάπαυλα. Το δεύτερο ημίχρονο όμως επιφύλασσε συγκινήσεις. Στο 60 ο Στάθης Λέκκας μετά από εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα του αστέρα γράφοντας το 1-0. Στο 75 ο κύριος Κωνσταντόπουλος του οποίου η διαιτησία πάντα είναι πολύ καλή υπέδειξε πέναλτι για παράβαση του παίκτη μας Στάθη Λέκκα εντός περιοχής και εκεί που φαινόταν ότι το παιχνίδι θα έπαιρνε άλλη τροπή, ο τερματοφύλακας μας Ταμπακου Βασίλης έπεσε και μπλόκαρε την μπάλα κάνοντας την επέμβαση του αγώνα Και σαν να μην έφτανε αυτό στην επόμενη φάση ο Κατσικας έβγαλε ασίστ στον Αντωνίου και ο δεύτερος κατάφερε να βρει ξανα δυχτια για την ομάδα μας ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Στο 82 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αντωνίου ο ΜΠΑΛΑΦΑΣ πιάνει τρομερή κεφαλιά μέσα στην περιοχή γράφοντας το 3-0 και 7 λεπτά αργότερα ο Κατσικας εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος και έγραψε το τελικό 4-0. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Ταμπάκου, Μαζιώτης, Δεληστάθης (46’ Γιάννου), Μαρινός, Μπαστούνης, Μπαλάφας, Κιούσης (46’ Ποτήρης), Λέκκας (86’ Στέφης), Αντωνίου (86’ Τζαναβάρας Γ.), Γκουριώτης, Κατσίκας Η ομάδα μας πλέον συγκατοικει στην 7η θέση με 28 βαθμούς με την Ελλάδα Βελου και θα ταξιδέψει το Σάββατο για να αγωνιστεί με την θύελλα κάτω Διμηνιου.