Δευτέρα, 27 Ιανουαρίου 2020 10:12

ΤΕΝΕΑΤΗΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΤΡΙΟΥ 3-2

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Σπουδαία Νίκη πέτυχε η ομάδα μας το Σάββατο απέναντι στη θυελλα Πετριου με σκορ 3-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 στο 58 κατάφερε να βρει τα ψυχικά αποθέματα και όχι μόνο να ισοφαρίσει αλλά να πάρει και το παιχνίδι στην εκπνοή του αγώνα με τους παίκτες να δίνουν το 120% των δυνάμεών τους και των ψυχικών τους αποθεμάτων. Στο ρεπορτάζ του αγώνα τώρα οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο.Αν και οι παίκτες μας είχαν την υπεροχή δέχτηκαν το γκολ στο χειρότερο σημείο δηλαδή στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με μακρινό σουτ του Σαρρή,και σαν να μην έφτανε αυτό στο 58 ο Μητράκος με ένα τρομερό σουτ διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους... και εκεί που όλα έδειχναν ότι έρχεται μία πικρή ήττα για την ομάδα μας,μέσα σε πέντε λεπτά ξεκίνησε η ανατροπή.Η υπόδειξη πέναλτι υπέρ της ομάδας μας σε χέρι του Μητρακου μετουσιώθηκε σε γκολ από το Χρήστο Κάτσικα που έχει φτάσει αισίως τα 12 τέρματα. Η μπάλα στήθηκε στη σέντρα και οι παίκτες μας άρχισαν να πιέζουν για να ισοφαρίσουν η είσοδος του Νώντα τζαναβάρα ήταν καταλυτική αφού μετά από 10 λεπτά δίνει την ασίστ στον Κάτσικα για να κάνει το 2-2 με πλασέ μέσα στην περιοχή το χ όμως δεν μας έφτανε επρεπε να πάρουμε το παιχνίδι και όπως και έγινε σε μία στημένη φάση,μία καλό τραβηγμένη εκτέλεση από τον Παναγιώτη Στέφη ο οποίος είχε περάσει σαν αλλαγή βρίσκει τον Νώντα Τζαναβάρα μέσα στην περιοχή ο οποιος βρίσκει την μπάλα και να τη στέλνει στα δίχτυα της θύελλας και τους 100 περίπου φιλάθλους της ομάδας στα ουράνια τελικό σκορ 3-2.Η ομάδα μας θα ταξιδέψει το Σάββατο στο Ξυλόκαστρο και εχει το μυαλό πλέον είναι σε αυτό το παιχνίδι. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι :Ταμπάκου, Οικονόμου Π. (74’ Τζαναβάρας Επ.), Μαζιώτης, Γιάννου, Οικονόμου Ε., Μπαλάφας, Μαρίνος (54’ Τζαναβάρας Γ.), Αντωνίου (90’ Μπαστούνης), Λέκκας, Γκουριώτης (83’ Στέφης), Κατσίκας