Δευτέρα, 20 Ιανουαρίου 2020 18:17

ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ-ΤΕΝΕΑΤΗΣ 2-1

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας το Σάββατο στο Γήπεδο του Βελου με αντίπαλο την Ελλάδα Βελου. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και κατάφερε στο 7ο λεπτό να προηγηθεί με τον Κατσίκα μετά από ασίστ του Γιάννου. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τις φάσεις μέχρι το 45 π ου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ζαρκο και μπήκαν στα αποδυτήρια με ψυχολογία. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 58 η ομάδα μας είχε χαμένη ευκαιρία ξανά με τον κατσικα για να κάνει το 1-2 αλλα η μπάλα περασε λίγο άουτ .Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί όμως που σκόραραν ξανά με τον Ζαρκο στο 62. Παρότι η ομάδα μας πίεσε δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση και το 2-1 ηταν και το τελικό σκορ. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι:Ταμπάκου, Γιάννου (84’ Στέφης), Μαζιώτης, Οικονόμου Ε., Οικονόμου Π. (80’ Τζαναβάρας Κ.), Μπαλάφας, Κιούσης (70’ Τζαναβάρας Γ.), Γκουριώτης (70’ Μαρινός), Αντωνίου, Κατσίκας, Λέκκας Επόμενος αγώνας εντός το Σάββατο με την θύελλα Πετριου.