Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 17:49

ΤΕΝΕΑΤΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 2-1

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Την τρίτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η ομάδα μας αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Λουτρακίου και έκλεισε τον πρώτο γύρο θετικά. Οι παίκτες μας μπήκαν ορεξατοι και δημιούργησαν φάσεις απ τα πρώτα λεπτά με αποκορύφωμα το δοκάρι του Χρήστου Κατσικα στο 10ο λεπτό. Όμως μετά από λάθος βολε του ΤΑΜΠΑΚΟΥ ο Παπαδημητρίου υποδέχτηκε την μπάλα και σούταρε από μακριά εκμεταλλευόμενος την τοποθέτηση του τερματοφύλακα μας και έγραψε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. Αμέσως μετά οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ξανά με τον ΤΑΜΠΑΚΟΥ να λέει όχι και να κρατά το 0-1. Οι παίκτες μας όμως αντέδρασαν 10 λεπτά αργότερα με τον Αντωνίου να πετυχαίνει με σουτ εντος περιοχής το πρώτο του γκολ με τα χρώματα της ομάδας μας και να το πανηγυρίζει εντονα. Λίγο πριν το ημίχρονο σε μια φάση βγαλμένη σαν από ηλεκτρονικό παιχνίδι ο Γιαννου βγάζει την σέντρα και ο Λέκκας με εκπληκτική έμπνευση δίνει ασίστ με το στήθος στον Χρήστο Κατσίκα ο οποίος πιάνει το βολε και στέλνει την μπάλα στα δυχτια του Καζη για να γράψει το 2-1 για τους κυανολευκους το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο οι δύο ομάδες προσπάθησαν να σκοράρουν χωρίς αποτέλεσμα με τους φιλοξενούμενους να έχουν την τελευταία ευκαιρία στο 90 ξανά με τον Παπαδημητρίου και με τον Θανάση Μπαστουνη να είναι εκτός λόγο τραυματισμού στο πρόσωπο. Το σφύριγμα του διαιτητή έδειξε την ομάδα μας νικήτρια με σκορ 2-1. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι : Ταμπάκου, Οικονόμου Π., Γιάννου (69’ Τζαναβάρας Γ.), Μαζιώτης, Οικονόμου Ε., Μπαλάφας, Κιούσης (76’ Μπαστούνης, 90’ λ.τρ. Τζαναβάρας Κ.) , Αντωνίου, Γκουριώτης (87’ Στέφης), Λέκκας, Κατσίκας Επόμενος αγώνας εκτός για το πρωτάθλημα με την Ελλάδα Βελου.
Διαβάστηκε 595 φορές
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΤΕΝΕΑΤΗΣ 0-1 ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ-ΤΕΝΕΑΤΗΣ 2-1 »