Τετάρτη, 25 Δεκεμβρίου 2019 16:54

ΤΕΝΕΑΤΗΣ-ΠΕΛΟΠΑΣ 5-0

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)
Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της ο ομάδα μας καθώς επιβλήθηκε του Πέλοπα Κιάτου με 5-0. Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε έργο για ένα ρόλο καθώς η ομάδα μας δεν άφησε περιθώρια στους φιλοξενούμενους να απειλήσουν, σημαντικό ήταν ότι η ομάδα του Κιάτου παραταχθηκε με πολλές αλλαγές λογω τραυματισμών. Το χορό των γκολ άνοιξε ο Χρήστος Κατσίκας στο 15ο λεπτό με σουτ εντός περιοχής,μόλις 10 λεπτά αργότερα ο Παύλος Οικονόμου διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας για να φτάσουμε στο 35 όπου ξανά ο Κατσίκας βρήκε τρόπο να κάνει αυτό που ξέρει καλά και να γράψει το 3-0.Διαδικαστικό χαρακτήρα εδωσε στο 2ο ημίχρονο το γκολ στο 42ο λεπτό του ΚΙΟΥΣΣΗ με απευθείας σέντρα σουτ και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα ίσως μετά από επαφή και του Μαζιωτη. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας έριξε ρυθμούς,έκανε αλλαγές Και κατάφερε να σκοράρει ακόμα ένα τέρμα με καταπληκτική προσωπική ενέργεια του ΓΚΟΥΡΙΩΤΗ Άγγελου. Τελικό σκορ 5-0. Ευχόμαστε το 2020 η ομάδα μας να έχει υγεία,τα Παιδιά να χαίρονται να είναι στο Γήπεδο και να μας βρει βαθμολογικά εκεί που αξίζουμε πραγματικά. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Ταμπάκου, Μαζιώτης, Μαρίνος (46’ Μπαστούνης), Γιάννου (68’ Δεληστάθης), Οικονόμου Ε., Κιούσης (64’ Τζαναβάρας Γ.), Μπαλάφας, Γκουριώτης, Οικονόμου Π., Λέκκας Σ. (75’ Στέφης), Κατσίκας Επόμενος αγώνας εκτός και πρώτος για το 2020 για το πρωτάθλημα με την ΠΑΣ Κόρινθο.
Διαβάστηκε 540 φορές
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ - ΤΕΝΕΑΤΗΣ 3-2 ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΤΕΝΕΑΤΗΣ 0-1 »