Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019 07:15

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ - ΤΕΝΕΑΤΗΣ 3-2

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο Γαλατακι το Σάββατο με αντίπαλο το Σαρωνικό με σκορ 3-2.Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να σκοράρουν στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τον Ρουτσαι και σαν να μην έφτανε αυτό οι παίκτες μας είδαν την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του ΤΑΜΠΑΚΟΥ μετά από λαθος απομάκρυνση του Γιαννου. Στο 43 όμως η ομάδα μας αντέδρασε και πέτυχε γκολ με πέναλτι που κέρδισε ο Παύλος Οικονόμου και εκτέλεσε εύστοχα ο Χρήστος κάτσικας. Σκορ ημιχρόνου 2-1 . Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά την είσοδο του Λέκκα το σκηνικό άλλαξε με την ομάδα μας να πιέζει για την ισοφάριση την οποία και πέτυχε στο 60 με το Λέκκα και συνέχισε να πιέζει για να πάρει το παιχνίδι,όμως σε μία αντεπίθεση της αντίπαλης ομάδας ο Επαμεινώνδας Οικονόμου ανέτρεψε μέσα στην περιοχή το ρομάριο και ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε το σημείο του πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπουζας και έγραψε το 3-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα παρά τις ευκαιρίες που είχαμε για να ισοφαρισουμε. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι :Ταμπάκου, Μαρίνος, Οικονόμου Ε., Γιάννου (89’ Κακανάκος), Μαζιώτης, Κιούσης (62’ Μπαστούνης), Μπαλάφας, Δήμας (46’ Λέκκας), Γκουριώτης, Κατσίκας, Οικονόμου Π. (77’ Τζαναβάρας Επ.) Επόμενος αγώνας εντός με τον Πέλοπα Κιάτου το Σάββατο 21/12. Προχωράμε...
Διαβάστηκε 551 φορές
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « ΤΕΝΕΑΤΗΣ-ΠΑΝΚΑΜΑΡΙΑΚΟΣ 5-1 ΤΕΝΕΑΤΗΣ-ΠΕΛΟΠΑΣ 5-0 »