Κυριακή, 01 Δεκεμβρίου 2019 14:32

ΙΣΘΜΙΑΚΟΣ - ΤΕΝΕΑΤΗΣ 2-0

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Την εκτός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα μας σε μια δύσκολη έδρα αυτή των Ισθμιων.Σε αντίθεση με την εικόνα που είχε στο πρώτο 45λεπτο καθώς μόλις στο 2ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Χρήστο Κατσικα αμέσως μετά χαμένη κλασική ευκαιρία ξανά με τον Κατσικα αλλά και δοκάρι μετά από κεφαλιά του ΤΖΑΝΑΒΑΡΑ.Σαν να μην έφτανε αυτό πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ο τερματοφύλακας του Ισθμιακου απέκρουσε εντυπωσιακά καλοχτυπημενο φάουλ του Κατσικα.Σκορ ημιχρόνου 0-0. Στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και επιβεβαίωσαν τον νόμο του ποδοσφαίρου που λέει ότι όταν χάνεις τόσες ευκαιρίες το ποιο πιθανό είναι να δεχθείς γκολ όπως και έγινε στο 65 μετά από κεφαλιά του Τσαουσαι και στο 78 με σουτ του ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ το σκορ να γίνεται 2-0. Παρόλη την προσπάθεια των παικτών μας να μειώσουν το σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα μας να ηττάται με 2-0. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Ταμπάκου, Μαρίνος, Οικονόμου Επ., Γιάννου (79’ Δήμας), Μαζιώτης (81’ Τζαναβάρας Επ.), Τζαναβάρας Γ. (63’ Κακούρος), Μπαλάφας, Γκουριώτης, Κιούσης (60’ Λέκκας), Οικονόμου Π., Κατσίκας Επόμενος αγώνας εντός το Σάββατο με τον Πανκαμαριακο.