Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου 2019 19:50

ΤΕΝΕΑΤΗΣ-ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΎ 1-2

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Την πρώτη ήττα εντός έδρας γνώρισε η ομάδα μας εχθές από έναν πολύ καλό αντίπαλο η ομάδα του ΑΟ Ζευγολατιό παρότι δεν είχε τις ευκαιρίες κατάφερε να βρει στόχο δύο φορές στο ματς και να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης.Η ομάδα μας παρότι μπήκε δυνατά και έχασε ευκαιρία να ανοίξει το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό από γύρισμα του Γκουριώτη Αγγέλου μέσα στην περιοχή του αντιπάλου δεν το έβαλε κάτω και πίεσε ψηλά όμως στο 35 είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της μετά από αδράνεια της άμυνας.Κατάφερε όμως να ισοφαρίσει επτά λεπτά αργότερα με σουτ έξω από την περιοχή του Αλέξανδρου ΟΛΑΡΑΣΟΥ σε ένα κατάλληλο χρονικό σημείο το οποίο έδινε ψυχολογία ενόψει του δευτέρου ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό ίδιο με την ομάδα μας να πιέζει και να χάνει τρομερή ευκαιρία με τον ΓΚΟΥΡΙΩΤΗ σε κενό τέρμα μετά το γύρισμα του Χρήστου Κατσικα .Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφτασαν στην επίτευξη γκολ κάνοντας το 1-2 και πλέον η ομάδα μας έπρεπε να πιέσει έτσι ώστε να φτάσει στην ισοφάριση.Να σημειωθεί ότι η ομάδα μας είχε δοκάρι μετά από σουτ του ΟΛΑΡΑΣΟΥ και παρότι πίεσε ψηλά δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του αντίπαλου.Τελικό σκορ 1-2.Η ομάδα με υπομονή και δουλειά θα ανακάμψει και θα γυρίσει στις νίκες υπάρχει εμπιστοσύνη στους παίκτες και στον προπονητή καθώς έχουν δείξει όλοι τους ότι στα δύσκολα μπορούν να ανταπεξέλθουν και να δίνουν ψυχή. ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑΝ: Ταμπάκου, Οικονόμου Ε., Μαρίνος, Μαζιώτης, Γιάννου (66’ Δεληστάθης), Ολαράσου, Μπαλάφας (74’ Τζαναβάρας Ε.), Κιούσης, Γκουριώτης (90’ Κακανάκος), Τζαναβάρας Γ. (70’ Κόλλιας), Κατσίκας