Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019 07:13

ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ-ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 1-1

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

Σε ένα ματς για γερά νεύρα εξελίχθηκε η αναμέτρηση της ομάδος μας με αυτήν του ΠΑΟ Λουτρακίου, καθώς οι θεατές είχαν την τύχη να απολαύσουν έναν αγώνα γεμάτο ένταση. Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήθηκαν ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες με πρώτη να ανοίγει το σκορ την ομάδα μας με τον Επαμεινώνδα τζαναβάρα μετά από καταπληκτική ασίστ του Χρήστου Κάτσικα. Λίγο πριν το ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Χρυσαφιδη. Το δεύτερο ημίχρονο επεφύλασσε πολλές συγκινήσεις με τις δύο ομάδες να παίζουν ποδόσφαιρο χωρίς τακτικές αλλά μόνο με πάθος,οι ευκαιρίες πολλές με τον τερματοφύλακα του ΠΑΟ Λουτρακίου να "κατεβάζει ρολά" και τον ΤΑΜΠΑΚΟΥ να λέει οχι στις ευκαιρίες των επιθετικων της ομαδας του Λουτρακίου με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για ακυρωθέν γκολ στους κύριους Ρούσσο και Βλαχοπανο .Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Ταμπακου,Οικονομου Νωντας,Μαρινος,Μπαλαφας,Γκουργιωτης Αγγελος,Οικονομου Παυλος,Τζαναβαρας Γιωργος (Γιαννου),Ολαρασου (Μπαστουνης)Κατσικας,Τζαναβαρας Νωντας (Τζαναβαρας Ντινος),Κιουσης Επόμενος αγώνας εκτός το Σάββατο με τον ιστορικό Παννεμεατικο.