Κυριακή, 03 Νοεμβρίου 2019 17:11

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ-ΤΕΝΕΑΤΗΣ 2-0

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Στα σημεία ηττήθηκε εχθές Σάββατο η ομάδα μας από τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Ατρόμητο Χιλιομοδιου. Σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες το σκληρό παιχνίδι, όπου δεν έλειψαν και οι τραυματισμοί οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά και έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους καθώς αυτά τα παιχνίδια χαρακτηρίζονται παραδοσιακά ως ντέρμπι. Πολλές οι χαμένες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες στα πρώτα 45 λεπτά όμως το σφύριγμα του πολύ καλού διαιτητή κυρίου Μπεκιαρη βρήκε τις ομάδες στην ανάπαυλα χωρίς σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό ήταν ίδιο με τους παίκτες μας Γκουριωτη Άγγελο και Τζαναβαρα Επαμεινώνδα να αστοχούν εξ επαφής χάνοντας την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ. Περίπου στο 76' δεχόμενος ένα πολύ σκληρό μαρκάρισμα ο παίχτης μας Στάθης Λέκκας αποχώρησε τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο και στην ίδια φάση ενώ συνεχίστηκε το παιχνίδι καθώς η ομάδα μας έχασε την αυτοσυγκέντρωση της για ελάχιστα δευτερόλεπτα οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν συνδυάστηκαν ωραία και κατάφεραν να προηγηθούν με σουτ εντός περιοχής του Χρήστου Τσουμάνη. Ο Ατρόμητος είχε την τύχη να διπλασιάσει τα τέρματα του 5 λεπτά αργότερα με γκολ του Μυργιωτη γράφοντας το 2-0 όπου ήταν και το τελικό σκορ. Αγωνίστηκαν οι:ΤΑΜΠΑΚΟΥ,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Γ.(ΜΑΡΙΝΟΣ),ΜΠΑΛΑΦΑΣ,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΠ.,ΟΛΑΡΑΣΟΥ,ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ Γ.(ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΕΠ)ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Π.,ΛΕΚΚΑΣ ΕΥ.(ΚΙΟΥΣΗΣ),ΚΆΤΣΙΚΑΣ,ΔΗΜΑΣ (ΓΚΟΥΡΙΩΤΗΣ)
 Επόμενος αγώνας εντός το Σάββατο 9 Νοεμβρίου με τον ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ.