Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2019 12:36

ΤΕΝΕΑΤΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΩ ΔΙΜΗΝΙΟΥ 3-0

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα μας το Σάββατο,αφού επικράτησε στον εντός έδρας αγώνα της θύελλας κάτω Διμηνιου.Η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με το Στάθη Λέκκα με σουτ μέσα από την περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν με στημένο έξω από την περιοχή όμως η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της Εστίας του Λέκκα Βασίλη  με το 1-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά και διπλασίασε τα τέρματα της ξανά με τον Στάθη Λέκκα μετά από ολιγωρία της άμυνας των φιλοξενούμενων. Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, παρόλα αυτά είχαν άλλη μία ευκαιρία χαμένη να μειώσουν καθώς η μπάλα μετά από τετ α τετ σταμάτησε ξανά στο δοκάρι της εστίας μας. Λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού ο Τζαναβάρας Επαμεινώνδας έγραψε το 3-0 μετά από ασίστ του Παύλου Οικονόμου το οποίο ήταν και το τελικό σκορ. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι:

Λεκκας Βασιλης,Κακουρος,Γιαννου,Οικονομου Νωντας,Μπαλαφας,Ολαρασου,Τζαναβαρας Γιωργος,Οικονομου Παυλος,Λεκκας Σταθης,Κατσικας,Κακανακος...ΑΛΛΑΓΕΣ:Τζαναβαρας Νωντας,Δημας,Κιουσης,Οικονομου Γιωργος

Το  ΔΣ και οι παίκτες της ομάδας μας ευχαριστούν τους αδερφούς Σταμάτη και την ταβέρνα "Η πλατεία " στον Άγιο Ιωάννη  Κορινθίας  για το γεύμα που παρέθεσε στην ομάδα μας την Πέμπτη.Τετοιες κινήσεις από ανθρώπους καθημερινούς που είναι κοντά μας και μας βοηθούν  με το παραπάνω μας δίνουν δύναμη να συνεχίζουμε.
Ευχαριστούμε πολύ!

Επόμενος αγώνας εκτός για το πρωτάθλημα με τον Ατρόμητο χιλιομοδιου το Σάββατο 2 Νοεμβρίου.